Archiwa tagu: pomysły na wycieczki

Co takiego wyspa Gran Canaria zapewnia urlopowiczom?

Gran Canaria przez wielu zwana niedużym kontynentem w pigułce, to specyficzne terytorium na globie ziemskim. Jej bogata różnorodność, zaczynając od warunków atmosferycznych, a kończąc na nad wyraz urozmaiconej florze i faunie, sprowadza tutaj każdego roku nieprzebranie wiele obieżyświatów. Wyspa ta zróżnicowana jest na dwie strefy – pierwszą ze swoimi stożkami wulkanicznymi i drugą z rozmaitymi dolinami i najwyższymi wzniesieniami, gdzie znajduje się punkt centralny wysepki.

czytaj więcej

Co hiszpańska wyspa Majorka zagwarantować może turystom?

Majorka – niektórym myśli na jej temat natychmiast łączą się z niebieską morską wodą, skalistymi górami wchodzącymi wprost do wody i przestronnymi, pełnymi białego piachu wybrzeżami, następni zauważają w Majorce teren różnorodnych atrakcji i najlepsze kluby na całej kuli ziemskiej. Sekret tej będącej we władaniu Hiszpanii wyspy tkwi w tym, że posiada ona sporo atrakcji dla podróżnych z różnych grup wiekowych, mających odmienne wymagania wobec miejsc, w których spędzają urlop.

czytaj więcej

Jeśli wczasy, to jedynie na wysepkach Riwiery Tureckiej

Jedną z najchętniej odwiedzanych lokalizacji wakacyjnych w Europie jest bezsprzecznie Turcja. Egzotyczny charakter kraju, korzystna aura oraz ciekawe umiejscowienie zwabia do niej letnią porą prawdziwe tłumy turystów. Odnajdą tutaj oni niezwykłą ojczyznę najbardziej urzekających cudów środowiska naturalnego i architektury, lecz nie zawiedzie ich także odpoczynek na urokliwych piaszczystych plażach. Można zapomnieć o problemach dnia powszedniego i skupić się na niezwykłych wakacjach, jakie niewątpliwie mamy możliwość tam przeżyć.

czytaj więcej